Dzień Mamy

25 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Uczniowie kl. 0 - III przygotowali na tę uroczystość wiersze i piosenki. Wzruszone mamy wysłuchały występu swoich pociech. Przyjęły życzenia i upominki przygotowane przez dzieci. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem i kawą.

"Na stronach kalendarza
Świątecznych dni jest mało
A szkoda, co tu zrobić
By świąt nie brakowało
Lecz jeden dzień szczególnie
Swym blaskiem w maju kusi
Dla jednych to Dzień Matki
A dla mnie Dzień Mamusi."

Wigilia w Kuriankach.

21 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyła się wigilia szkolna. Uczniowie klas I-III przedstawili jasełka bożonarodzeniowe, natomiast rodzice przygotowali posiłki na wigilię.

Na wigili gościł ks. proboszcz Henryk Polkowski, Wójt Gminy Raczki pan Andrzej Szymulewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Raczkach pan Artur Łuniewski.

Przybyli goście złożyli wszystkim życzenia i podzielili się opłatkiem.

Organizacją wigili zajęły się panie Elżbieta Chmielewska i Bożena Słowikowska.

3 Maja - Święto Konstytucji

30 kwietnia 2018r. w szkole w Kuriankach odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie kl. II i III wystąpili z krótkim montażem słowno-muzycznym. Z chęcią nauczyli się swoich ról i przedstawili je młodszym koleżankom i kolegom.

Dzień Niepodległości w Kuriankach.

Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości, uczniowie kl. III szkoły w Kuriankach, przygotowali apel, upamiętniający to wielkie wydarzenie. W bardzo przystępny sposób opowiedzieli młodszym kolegom z klas 0 - II, drogę narodu polskiego do upragnionej wolności. Były również wiersze i pieśni patriotyczne.