Szkoła Podstawowa w Raczkach

Wizyta Biskupa.

W dniu 04 marca 2019 r. złożył wizytę w naszej szkole ks. bp. Jerzy Mazur Ordynariusz naszej diecezji ełckiej. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy punktu przedszkolnego, szkoły podstawowej i gimnazjum powitali tak zacnego gościa na hali gimnastycznej. Po powitaniu i przedstawieniu działalności naszych szkół przez Dyrektorów, uczniowie klasy 4A przedstawili misyjną historię księcia, który dzielił się z potrzebującymi. Przedstawienie zakończył przepiękny taniec w wykonaniu uczniów klasy 2B. Całość była oprawiona śpiewem w wykonaniu chóru szkolnego i solistów. Na zakończenie wizyty relację i podziękowanie złożył ks. Proboszcz parafii w Raczkach i Wójt Gminy Raczki. Słowa wsparcia i błogosławieństwa na zakończenie spotkania udzielił ks. Biskup.

Czytaj więcej: Wizyta ks. bp. Jerzego Mazura

Początek roku szkolnego 2018/2019

03 września 2018 r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Przed uroczystym rozpoczęciem w szkole, została odprawiona Msza święta w naszym kościele, podczas której zawierzyliśmy Bogu nadchodzący rok nauki i pracy. Po przejściu do szkoły, na placu apelowym, został wprowadzony poczet flagowy. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i po przemówieniach pana Dyrektora i Wójta Gminy Raczki, zadźwięczał pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2018/2019.

Relacja foto.

Zakończenie roku szkolnego.

Po dziesięciu miesiącach nauki i pracy nad swoim rozwojem, nastąpiło zakończenie kolejnego roku szkolnego 2017/2018. Gratulujemy tym którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki i otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Najwyższym wyróżnieniem było dodatkowe otrzymanie stypendium ufundowanego przez Wójta Gminy Raczki. Każdy osiągnął jednak mniejszy lub większy sukces przechodząc do następnej klasy. Tym którym to się nie udało, życzymy aby w następnym roku szkolnym nabrali większej ochoty do nauki.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Przebudowa szatni stała się faktem,
jak widać na dołączonych zdjęciach.

Relacja foto.

Przekazanie autobusu szkolnego.

Dnia 8 stycznia 2018r. oficjalnie dokonano przekazania Autobusu szkolnego marki Mercedes - Benz w obecności Sekretarza Stanu w MSWiA - Jarosława Zielińskiego oraz Kurator Oświaty w Białymstoku - Pani Jadwigi Marioli Szczypiń.

Autobus posiada 23 miejsca siedzące + kierowca. Autobus został wspólfinansowany w wysokości 50% ze środków pochodzących z rezerwy celowej budżetu państwa (cz. 83, poz. 45) przy ogromnym wsparciu Sekretarza Stanu w MSWiA - Jarosława Zielińskiego, Wojewody Podlaskiego - Pana Bohdana Paszkowskiego oraz Kurator Oświaty w Białymstoku - Pani Jadwigi Marioli Szczypiń. (źródło: www.raczki.pl)

Relacja foto.

FAN PAGE SP RACZKI