Nasza szkoła w bieżącym roku otrzymała wsparcie finansowe w ramach
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
uchwalonego przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce.

Otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych na wzbogacenie zbiorów biblioteki szkolnej o książki dla uczniów z literatury pięknej i popularnonaukowej.

Mając na uwadze różne WASZE zainteresowania proszę o udział w wyborze literatury do naszej biblioteki i wskazanie tytułów książek, które warto zakupić lub którymi jesteście zainteresowani. Propozycje proszę przekazać do biblioteki szkolnej lub do sekretariatu szkoły.

Początek roku szkolnego 2018/2019

03 września 2018 r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Przed uroczystym rozpoczęciem w szkole, została odprawiona Msza święta w naszym kościele, podczas której zawierzyliśmy Bogu nadchodzący rok nauki i pracy. Po przejściu do szkoły, na placu apelowym, został wprowadzony poczet flagowy. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i po przemówieniach pana Dyrektora i Wójta Gminy Raczki, zadźwięczał pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2018/2019.

Wizyta Biskupa.

W dniu 04 marca 2019 r. złożył wizytę w naszej szkole ks. bp. Jerzy Mazur Ordynariusz naszej diecezji ełckiej. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy punktu przedszkolnego, szkoły podstawowej i gimnazjum powitali tak zacnego gościa na hali gimnastycznej. Po powitaniu i przedstawieniu działalności naszych szkół przez Dyrektorów, uczniowie klasy 4A przedstawili misyjną historię księcia, który dzielił się z potrzebującymi. Przedstawienie zakończył przepiękny taniec w wykonaniu uczniów klasy 2B. Całość była oprawiona śpiewem w wykonaniu chóru szkolnego i solistów. Na zakończenie wizyty relację i podziękowanie złożył ks. Proboszcz parafii w Raczkach i Wójt Gminy Raczki. Słowa wsparcia i błogosławieństwa na zakończenie spotkania udzielił ks. Biskup.

Czytaj więcej: Wizyta ks. bp. Jerzego Mazura

Przebudowa szatni stała się faktem,
jak widać na dołączonych zdjęciach.